Під час обговорення роботи топонімічної комісії Коломийчиської громади щодо реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» найчастіше у людей виникали запитання щодо фінансової складової у зв’язку зі зміною документів через перейменування вулиці та обов'язковість цієї процедури.

Фото без опису

На ці запитання відповідає головний спеціаліст з юридичної та кадрової роботи Коломийчиської СВА Галина Кошова.

− Чи потрібно змінювати місце реєстрації при перейменуванні назви вулиці?

Законодавство не передбачає обов’язково вносити подібні зміни. Зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особа можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли викає безпосередня потреба.

− Чи обов’язково потрібно вносити зміни до документів на нерухомість?

У випадку зміни назви вулиці документи про право власності на нерухомість залишаються дійсними. Закон не передбачає необхідність внесення змін до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Зміни до цих документів необхідно буде вносити тільки якщо власник захоче вчинити нотаріальні дії з нерухомим майном — продати, подарувати, передати у спадок квартиру, будинок чи інше майно. У цьому випадку власник може звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін у зв’язку зі зміною назви вулиці. Заяву можна подати як особисто так і за довіреністю.

У разі необхідності продати/подарувати/успадкувати нерухоме майно в органах місцевого самоврядування можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці та довідки органу місцевого самоврядування нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою адреси. На вартості послуги нотаріуса це не позначиться: покупець і продавець платитимуть нотаріусу таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці не змінюється.

− Чи обов’язково потрібно вносити зміни до документів на рухоме майно?

Не потрібно спеціально міняти документи на автомобілі або номерні знаки. Перейменування вулиці не вимагає обов’язкової перереєстрації транспортного засобу. Власник може зробити це коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів за такі дії теж не передбачено.