Історія громади
Село Коломийчиха Сватівського району Луганської області
Село Коломийчиха розташоване на північному заході від райцентру в 20 км від міста Сватове. Засновано село Коломийчиха -14 жовтня 1686 році. Площа населеного пункту – 683,3 га. Населення – 463 чоловік. Дворів - 204
Заснування села Коломийчиха припадає на кінець ХVІІ ст., коли наші землі особливо масово заселялися селянами з Полтавщини, Сумщини, які тікали від кріпацької неволі. Історію села достовірно не встановлено.
Із розмов старожилів нам відомо, що на чолі сторожового поста був козак Коломієць і від його імені пішла назва поселення- Коломийчиха, а існує й інша версія походження назви села, пов’язана з природними доказами.
Старожили пам’ятають існування на території села трьох озерець. Вони мали чисту джерельну воду, яка доступна була круглий рік. До нашого часу збереглося джерело під назвою «Вікнина», де і зараз виходить чиста, прозора вода, даючи початок невеликій річці Ревуха. Ідучи шляхом з Харкова, Куп’янська на Сватову Лучку , Старобільські проїжджі зупинялися біля цих озер, щоб напоїти худобу, помитися, відпочити. За їх круглорічну доступність, чистоту озера назвали «мойками», а зупинку «Коломийкино», а пізніше –Коломийчиха. Господарства селян розвивалися та відбувалось їх розшарування, село зростало. З’явились заможні селяни, які мали вітряки, кузні, олійницю, займалися промислами. А в 1896 році на кошти земства була по будована школа для дітей бідних селян. В 60 – ті роки значно змінюється облік села. Село і господарство повністю електрифікується. Збудована лікарня на 20 ліжок в 1964 році. Проведено міжбригадний телефонний зв'язок та в 1966 році до села прокладена дорога з твердим покриттям. В 1967 році побудовано дитячий садок на 50 місць.
До 2020 року на території села функціонували Коломийчиський ліцей, в якому навчалися 54 учня, сільський будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення поштового зв’язку, бібліотека, аптека. Є два магазина.
До 50-ти річчя Жовтневої революції в селі був встановлений пам’ятник односельчанам, які полягли в боях з фашистами в роки війни, і на їх честь закладений парк.