У Харкові обговорили питання жіночого лідерства у відновленні України

Представники Коломийчиської громади на чолі із заступницею начальниці Коломийчиської СВА Людмилою Павловою взяли участь у засіданні круглого столу «Відновлення України в світлі Резолюції 1325. Східний регіон».

Сплата аліментів не залежить від гендеру

У багатьох людей існує думка, що відмовляються від сплати аліментів виключно чоловіки. Це яскравий приклад стереотипного уявлення про гендерні ролі у суспільстві, адже як показує практика роботи органів державної виконавчої служби, ігнорування батьківських обов’язків не має статі.

Основні положення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” ухвалена Радою Безпеки ООН 31 жовтня 2000 р., та резолюції Ради Безпеки ООН 1820, 1888, 1889, 1960, 2106, 2122, 2242, 2467, 2493, які разом формують порядок денний “Жінки, мир, безпека”

Три кроки Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року

В Україні у реалізації права на працю ще й досі існують гендерні бар’єри. До 2017 року існував перелік професій, заборонених для жінок, поки Кабінет міністрів України не скасував наказ №256 Міністерства охорони здоров`я на заборону 450 професій для жінок, який грубо порушував їхнє право на роботу, рівність прав і можливостей, свободу вибору. Відтоді ярмарок професій для жінок значно розширився і вони можуть працювати (навчатися), зокрема, машиністками метро, водолазками, рятівницями, пожежницями, мотористками на кораблі, водійками автобусів далекого прямування, спеціалістками з видобування нафти й газу, снайперками.

Каталог кращих практик: впровадження ґендерної рівності в громадах

Гендерна рівність — це рівні права й можливості для жінок і чоловіків у суспільстві, рівні умови для реалізації прав людини, участі в політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівноцінних результатів. Нерівність у становищі жінок та чоловіків унеможливлює справедливий розвиток і повноцінну участь обох статей.

Роль органів місцевого самоврядування щодо розширення прав і можливостей жінок

15 вересня цього року Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року, а також операційний план до неї на 2023-2025 роки.

Український уряд ухвалив Стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року

Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та операційний план з реалізації стратегії до 2025 року. Документ розроблений з метою забезпечення планомірного та неухильного зменшення розриву в оплаті праці жінок та чоловіків за працю рівної цінності.