Верховна Рада України прийняла закон, за яким 10% коштів від продажу земель комунальної власності вилучатимуться до держбюджету

15 лютого 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів" (№5719 від 01.07.2021).

Цей закон доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів доходами від продажу земель сільськогосподарського призначення. Так, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» передбачив право фермерів викуповувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з державної та комунальної власності, які перебувають у них в постійному користуванні (п. 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Земельного кодексу). Однак надходження до бюджетів територіальних громад від продажу цих земель наразі заблоковані через відсутність відповідного коду доходів у Класифікаторі доходів бюджету. Прийняті зміни до Бюджетного кодексу дозволять Міністерству фінансів внести зміни до цього Класифікатора та розблокувати викуп земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні фермерів.

Окрім того, прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% - до Державного бюджету.

Асоціація міст України вважає, що такі зміни порушують права власників (територіальних громад) розпоряджатися своїм майном та отримувати доходи від його реалізації, та звертає увагу, що після прийняття закону про «земельну децентралізацію» землі під такими фермерськими господарствами перейшли до комунальної власності.

 

 

Реабілітаційне лікування застрахованих осіб та членів їх сімей за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

 

Сватівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області нагадує, що одним із напрямів діяльності Фонду соціального страхування України є відновлення здоров’я застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду.

Висока ефективність проведення медичної реабілітації може бути досягнута лише за умов обов’язкового дотримання основних принципів: раннього початку, безперервності, послідовності, наступності та повноти надання медичної допомоги хворим, індивідуального підходу та програмування відновного лікування.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду (далі – Порядок № 39).

Правом на реабілітаційне оздоровлення за рахунок коштів Фонду може скористатись застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ) у разі настання страхового випадку в період роботи.

Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії. Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) у подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Для проведення реабілітаційного лікування застрахована особа самостійно може вибирати санаторно-курортний заклад, перелік яких у розрізі профілів медичної реабілітації оприлюднено для ознайомлення на офіційному вебсайті Фонду: http://www.fssu.gov.ua/.

Далі Фонд узгоджує із санаторієм, вибраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, Фондом та санаторно-курортним закладом.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.

За рахунок коштів Фонду відновлення здоров’я застрахованих осіб здійснюється за такими профілями медичної реабілітації: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація.

Слід зауважити, що на медичну реабілітацію також направляються застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, викликані цією хворобою, за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, зокрема кардіо-пульмонарна реабілітація та нейрореабілітація.

Зазначаємо, що лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи є безкоштовним, оскільки вартість стовідсотково відшкодовується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Крім того, на весь період реабілітаційного лікування надається листок непрацездатності, який також оплачується за рахунок коштів Фонду.

Звертаємо увагу, що всі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти на реабілітаційне лікування, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції та гарантують безпеку застрахованих осіб.

Протягом 2021 року Сватівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області було направлено на реабілітаційне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів України 26 застрахованих осіб та 3 дітей у супроводі застрахованої особи.

Отримати консультацію та роз’яснення можна за телефоном (06471) 3-48-41 або за адресою: м. Сватове, пров. Заводський, 9 (Сватівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області).

 

Додаток 1

до листа управління Державної

служби якості освіти у Луганській області

Про представництво Державної служби якості освіти України

 на Луганщині

 

 

Жителі тимчасово окупованих територій можуть отримати "пакунок малюка" або грошову компенсацію його вартості

 

ІНФОРМАЦІЯ

Для надійного захисту населення, працівників та службовців об’єктів від можливих наслідків НС техногенного, природного, соціально-політичного та екологічного характеру використовується:

ЗС  (захисна споруда) підвальне  приміщення гімназії  с. Райгородка  вул. Конопліна, 5 а

ЗС(захисна споруда)  –підвальне приміщення старостату (колишня сільрада)с. Куземівка вул. Молодіжна,7

 ЗС (захисна споруда)- підвальне приміщення сільського клубу с. Коломийчиха вул. Польова,39

 ЗС (захисна споруда) –підвальне приміщення ліцею  с. Коломийчиха  вул. Польова, 36

ЗС (захисна споруда) – підвальне приміщення адмінприміщення старостату  (колишня сільська рада) с.Стельмахівка,вул.Шкільна 5а

ЗС (захисна споруда) – підвальне приміщення  будинок культури с.Стельмахівка, вул.Шкільна 4 а

                 Інше населення укривається у найпростіших укриттях (підвалах приватних будинків)

  Додаток 2 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)

11.01.2022 № 524/05.5-41/22

Як отримати консультацію та подати документи для

державної реєстрації громадських формувань у Луганській області

 

            Звертаємо увагу, що суб’єктом державної реєстрації громадських формувань у Луганській області є Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) через відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі – Відділ).

            Як отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області?

            Консультації з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області, можна отримати звернувшись до працівників Відділу у зручний для заявників спосіб, а саме:

            1. Особисто звернутися до Відділу за адресою - Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22.

            2. Звернутися до працівників Відділу за телефонами - 0645242216 та 0953624202.

            3. Скористатися онлайн-чатом з питань державної реєстрації, посилання на який розміщено на офіційному вебсайті Управління за посиланням https://kharkivobljust.gov.ua.

            Як подати документи для державної реєстрації громадських формувань у Луганській області?

            1. Особисто звернутися для подачі документів. Звернутися можна безпосередньо до Відділу або до центрів надання адміністративних послуг Луганської області, які виступають як фронт-офіси та забезпечують прийняття документів, поданих для державної реєстрації громадських формувань.

            Місцезнаходження Відділу - 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22.

            Перелік центрів надання адміністративних послуг, які забезпечують прийняття документів поданих для державної реєстрації громадських організацій, розміщено на офіційному вебсайті Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за посиланням https://kharkivobljust.gov.ua/sub-iekty-pryjomu-vydachi-dokumentiv-u-sferi-derzhavnoi-reiestratsii-hromadskykh-formuvan/.

            Звертаємо увагу, що до закінчення технічного доопрацювання Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань центри надання адміністративних послуг не здійснюють прийом документів, поданих для державної реєстрації громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи!

            2. Надіслати документи поштовим відправленням. У такому випадку документи у Луганській області необхідно надсилати до Відділу за вищенаведеною адресою.

            Звертаємо увагу, що у випадку надсилання документів поштовим відправленням, підпис заявника на відповідній формі заяви посвідчується нотаріально!

            3. Онлайн подати документи для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, за допомогою онлайн-сервісу Міністерства юстиції України – "Онлайн будинок юстиції", за посиланням https://online.minjust.gov.ua. У випадку такої подачі документів, засновникам громадської організації зі статусом юридичної особи необхідно мати електронний цифровий підпис. Звертаємо увагу, що станом на січень 2022 року зазначена послуга працює виключно для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи і не працює для будь-яких інших реєстраційних дій і громадських формувань!!

________________________________________________________________________________

Додаток 1 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)

11.01.2022 № 524/05.5-41/22

 

Увага!

Змінилися розміри плати у сфері державної

реєстрації громадських формувань у 2022 році

 

Адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2022 рік" (далі – Закон) з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481 грн. Для порівняння, у 2021 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2021 року, було встановлено у розмірі 2270 грн.

У зв'язку із змінами у 2022 році розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно змінився розмір плати у сфері державної реєстрації громадських формувань зі статусом юридичної особи.

Так, адміністративний збір у 2022 році у розмірі 250 грн справляється за:

державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів (крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою);

за державну реєстрацію внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ громадського об’єднання (крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою).

Адміністративний збір у 2022 році у розмірі 740 грн справляється за:

державну реєстрацію змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі (крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою);

за державну реєстрацію змін до відомостей про організацію роботодавців, об’єднання організацій роботодавців, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів (крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою);

за державну реєстрацію змін до відомостей про творчу спілку, територіальний осередок творчої спілки, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів (крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою).

За державну реєстрацію створення творчої спілки, територіального осередку творчої спілки у 2022 році справляється адміністративний збір у розмірі 170 грн.

Звертаємо увагу, що виключно за бажанням заявника, у разі внесення заявником додаткової плати до адміністративного збору, державна реєстрація може бути проведена у скорочені строки. Це питання врегульовано Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1133 "Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки" (зі змінами).

Більш докладно ознайомитися із розмірами адміністративного збору та плати у скорочені строки у сфері державної реєстрації громадських формувань, з розмірами плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру, а також з рахунками для зарахування адміністративного збору у сфері державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна:

на офіційному вебсайті Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за посиланням https://kharkivobljust.gov.ua/derzhavna-reiestratsiia-drukovanykh-zasobiv-masovoi-informatsii-ta-hromadskykh-formuvan-rekvizyty-rakhunkiv-dlia-splaty-administratyvnykh-posluh/;

на сторінці відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за посиланням https://www.facebook.com/Відділ-державної-реєстрації-ДЗМІ-та-гром-формувань-у-Луганській-області-1044361669100972/photos/pcb.1919492778254519/1919492038254593/;

за адресою відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) – Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова 22, каб. 212 або за телефонами 0645242216, 0953624202;

у центрах надання адміністративних послуг у Луганській області, які приймають документи та видають результати надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань з переліком яких можна ознайомитись за посиланням https://kharkivobljust.gov.ua/sub-iekty-pryjomu-vydachi-dokumentiv-u-sferi-derzhavnoi-reiestratsii-hromadskykh-formuvan/.

            Отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна за телефонами - 0645242216, 0953624202.

________________________________________________________________

Інформація для розміщення

Повідомляю, що згідно заяви АТ “Державний ощадний банк України”, надається остання можливість (до 01 квітня 2022 року) використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких закінчився під час карантину
(до 31.03.2021 року)
(
https://cutt.ly/DYVT7S9)

Картки Ощадбанку для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких вже завершився або завершується до кінця березня наступного року, не будуть блокуватись до 1 квітня 2022 року.

Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк припинить надання можливості використання платіжних карток ВПО, термін дії яких закінчився під час карантину (до 31.03.2021 року).

Нагадуємо, що заходи із «штучного» продовження дії карток були реалізовані Ощадбанком як тимчасовий превентивний захід, спрямований на захист громадян від поширення COVID-19 до моменту запуску вакцинації.

Протягом останніх двох років у всіх клієнтів Ощадбанку була змога отримати перевипущені картки. Тож Ощадбанком, з огляду на соціальну та гуманітарну відповідальність перед суспільством та наявність інформації щодо випадків шахрайства з боку третіх осіб, поновлюється звична та передбачена в банківській спільноті процедура щодо подовження терміну дії платіжних карток.

В разі виникнення питань щодо отримання нової картки звертайтеся до Вашого обслуговуючого відділення або до контакт-центру Банку за номером телефону:
0 800 210-800.

Увага! Грип птиці!

Головне управління Держпродспоживслужби вЛуганській області повідомляє про виявлення спалаху грипу птиці в с. Кабичівка, Марківської селищної ради, Старобільського району, Луганської області.

Грип птиці – це заразне вірусне захворювання, яке зазвичай вражає птахів, іноді свиней; в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина.

Рішенням ДНПК при Старобільській районній державній адміністрації від 08.12.2021 № 20 затверджені заходи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження хвороби територією Луганської області.

УВАГА, ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

З метою попередження розповсюдження гостроінфекційних хвороб птиці, Вам необхідно:

  • не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею (горобці, ворони, галки, голуби та ін.);
  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо), не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
  • утримувати різні види птахів окремо;
  • не утримувати в особистих господарствах разом качок та іншу дику водоплавну птицю;
  • інвентар, який використовується для догляду за домашньою птицею, необхідно утримувати в чистоті і зберігати ізольовано від іншого інвентарю;
  • не купувати птицю на ринках і в місцях, не призначених для торгівлі;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці.

Зараження домашньої птиці відбувається у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці.

Людина може заразитись грипом птиці переважно при прямому контакті з хворою (живою чи мертвою) домашньою птицею або з забрудненим (секрецією чи виділеннями птахів) середовищем, зокрема на ринках живої птиці, а також вживаючи м’ясо або яйця хворої на грип птиці без термічної обробки.

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно ТЕРМІНОВО сповістити Сватівське управдіння Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області!

13.12.2021

Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ

2 грудня Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2021 рік, (законопроекти №6298 та  №6297) якими, зокрема,  передбачено:

- виділення 512,3 млн грн дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9;

- спрямування громадам 26,9 млрд грн субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов зазначив, що надходження коштів до місцевих бюджетів має відбутися цьогоріч і підкреслив:

Компенсація різниці в тарифах з державного бюджету місцевим — важлива складова врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. Це передбачено Законом №1639, який набрав чинності наприкінці серпня. Після проведення верифікації заборгованості, Мінрегіон направив пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2021 рік у сумі 26,9 мільярда гривень. Верховна Рада проголосувала за ці зміни. Дякую народним депутатам за важливе рішення, адже борги ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років і цей крок дасть поштовх для їх реструктуризації.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, коментуючи прийняття законопроєктів №6297 та №6298, наголосив:

Вкрай важливо, що Асоціація міст України, Уряд, Мінрегон, Мініфін та Парламент, а також Офіс Президента України об’єднали зусилля у прагненні вирішити соціально значущу проблему. Хочу подякувати усім!  Прийняті зміни до Держбюджету 2021 року  дозволять підприємствам ТКЕ погасити борги і  стало пройти опалювальний сезон, не підвищуючи тарифи для споживачів – простих громадян та бюджетних установ.

Джерело: https://auc.org.ua/novyna/gromady-otrymayut-mayzhe-27-mlrd-grn-na-kompensaciyu-riznyci-v-taryfah-ta-pogashennya-borgiv

01.12.2021

Локомотивами розвитку інклюзії мають стати територіальні громади – Марина Лазебна

Саме у територіальних громадах будуть втілюватись інклюзивні проекти для соціальної підтримки людей з інвалідністю. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна на відкритті першого форуму „4і інклюзія”, організованого Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ за підтримки ГО „Сенсоріка” і присвяченого Міжнародному дню людей з інвалідністю.

«Важливими і необхідними учасниками роботи нашого форуму є представники громад,і Мінсоцполітики планує постійно розширювати їх залученість до його роботи. Саме у громадах будуть втілюватись напрацювання та проекти, які ми визнаємо ефективними. Саме громади знають, як краще витрачати кошти, які вони і держава виділяють на розвиток інклюзії», – підкреслила Марина Лазебна.

Вона зазначила, що найближчим часом Мінсоцполітики спільно з громадами буде запроваджувати інклюзивні послуги в рамках пілотного проекту ,,Розвиток соціальних послуг”. Це денний догляд дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку, послуги підтриманого проживання,забезпечення супроводу під час інклюзивного навчання, соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці, тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, та інші необхідні людям послуги. Доповнення цього переліку буде здійснюватись за результатами аналізу пропозицій громад.

Міністр також додала, що комплексна робота з розвитку інклюзії буде паралельно здійснюватись на ключових напрямах – від вирішення побутових проблем до гарантування здобуття якісної освіти людьми з інвалідністю, від створення доступного простору до забезпечення гідного працевлаштування.

«Проблеми людей з інвалідністю – це проблеми не їх, а всього нашого суспільства, кожного з нас. І наш форум стане постійно діючим майданчиком розбудови інклюзивної України, який буде генерувати нові ідеї, оцінювати їх на життєздатність і разом з Міністерством та громадами втілювати у життя» – сказала Марина Лазебна.

Довідка.

«Модернізація системи соціальної підтримки населення України» – проєкт, який реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку. Мета проєкту – сприяння успішному здійсненню соціальних реформ, спрямованих на зменшення бідності та підвищення соціального захисту найуразливіших груп населення.

У рамках проєкту удосконалюються процеси надання соціальної допомоги, покращується адміністрування соціальних виплат і послуг, стимулюється розвиток сімейних форм виховання та соціальна підтримка дітей-сиріт і сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

 

30.11.2021

Від сьогодні через Дію люди зможуть отримати ще 7 послуг соціального характеру, – Марина Лазебна

Завдяки спільній роботі Мінсоцполітики та Мінцифри з цифровізації державних послуг у сфері соціального захисту від сьогодні через портал Дія люди зможуть отримати ще 7 послуг соціального характеру. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації Мінсоцполітики спільно з Мінцифрою нових послуг у Дії, пов’язаних із соціальною та пенсійною сферами.

«Мінсоцполітики спільно з Мінцифрою працює над тим, щоб кожен громадянин України зміг отримувати соціальний захист від своєї держави з будь-якого куточка не лише України, але і світу. Завдяки нашій спільній роботі тепер через Дію, не виходячи з дому, люди зможуть отримати ще 7 послуг соціального характеру, які користуються найбільшим попитом», – підкреслила Марина Лазебна.

Зокрема, можна буде оформити субсидію, призначення або перерахунок пенсії, отримати одні з найзатребуваніших в Україні довідок про страховий та трудовий стаж, яких щороку видають близько 3 мільйонів.

Міністр додала, що цими послугами користується більше 6 мільйонів людей за рік, які часто змушені за однією послугою іти до відділу соціального захисту, за іншою – до пенсійного фонду, а хотіли б отримувати всі з однієї точки доступу.

«Більше не потрібно збирати довідки, відвідувати відділи соціального захисту та вистоювати черги. Тепер можна скористатись сервісом порталу Дія, який дозволяє за 15 хвилин заповнити заяву та засвідчити її електронним підписом. А всі інші необхідні для призначення допомоги дані «підтягуються» автоматично», – зазначила Марина Лазебна.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

 

 

Додаток 2 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 25.11.2021 № 34784/05.5-41/21

Перевірка тотожності назви громадського об'єднання онлайн

 

25.11.2021рік

Додаток 1 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 25.11.2021 № 34784/05.5-41/21

Державна реєстрація змін до відомостей про громадську організацію, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Документи та строки державної реєстрації

02.11.2021 року

Пам’ятка для  медичного працівника щодо дій, спрямованих на запобігання поширенню у закладі охорони здоров’я гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Фото без опису

Пам’ятка для керівників закладів охорони здоров’я щодо дій у разі виявлення у медичних та інших працівників підозри на гостре професійне захворювання, викликане респіраторною хворобою  COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та запровадження заходів із запобігання  поширенню в медичній установі нових випадків захворювань

 

     З метою інформування населення про протиправні дії в сфері шахрайства Коломийчиська сільська рада Сватівського району Луганської області разом з офіцером громади розповсюджує профілактичний матеріал та проводить профілактичні бесіди з мешканцями громади.

Чим складніша ситуація в країні, тим більше людей, які хочуть нажитися на проблемах та бідах пересічних українців.

Для цього шахраї використовують найрізноманітніші методи та способи: від простого прохання повернути помилково перекинуті гроші на мобільний, і до хитрих схем з фейковимим сайтами та розіграшами цінних подарунків.

Однак, як би там не було, в основі будь-якого обману лежать кілька стандартних схем. Не пошкодуйте свого часу для ознайомлення із найпоширенішими схемами шахрайств, бо наступного разу перед витонченнями аферистів Ви збережете не тільки свої гроші, а ще й душевний спокій.

  1. Шахрайство через телефонні дзвінки. Частіше за все людей ошукують за допомогою телефонних дзвінків. Шахраї представляються працівниками банку та повідомляють про вигадану проблему з вашою карткою або рахунком. Завдяки цій схемі, довірливі люди розголошують особисту інформацію та втрачають свої гроші.

Для того, щоб з вами цього не сталося, ніколи не повідомляйте невідомим людям конфіденційної інформації: номер картки та пароль від неї, строк дії картки та код CVC2 (номер із трьох цифр у верхній правій частині смуги для підпису. При оплаті через Інтернет введення цього номера підтверджує, що ви – справжній власник картки).

Варто пам'ятати, що справжні працівники банку такої інформації у вас не запитають. Якщо вам телефонує така підозріла особа, краще просто відключитися та перевірити інформацію за офіційним номером вашого банку, не вступаючи в діалог із шахраями.

Якщо ви все ж таки встигли повідомити якусь інформацію, одразу зателефонуйте до банку та повідомте про вашу підозру на шахрайство. Працівники банку заблокують ваш рахунок для подальшого перевипуску картки. Таким чином ви збережете ваші заощадження на рахунку.

Якщо з рахунку встигли вкрасти гроші, одразу телефонуйте в поліцію!

  1. Ваш син збив людину, дайте хабар. Відомі випадки шахрайства, коли людям під час телефонної розмови представлялися працівниками поліції та повідомляли неправдиву інформацію про те, що їх родич здійснив ДТП та пропонували “залагодити ситуацію” за допомогою грошей. Частіше за все такий обман “спрацьовував” на людях старшого віку — люди йшли на термінал та переказували ці гроші.

Для того, щоб не стати жертвою такого шахрайства, варто пам'ятати, що поліція ніколи не телефонує та не вимагає хабарів! Тож якщо ви отримали такий дзвінок, одразу телефонуйте у справжню поліцію на 102.

  1. Купівля товарів через інтернет. Купівля в інтернеті — це найпопулярніший вид інтернет-шахрайства. Найбільшу кількість грошей можна втратили через “купівлю” товарів на сайті ОЛХ та схожих сайтах інтернет-оголошень. Покупців приваблює більший вибір та менша ціна. Людина замовляє товар, перераховує гроші на картку, а продавець зникає.

Є шахраї, які просять переказати гроші не на картку, а на мобільний, щоб потім самостійно перерахувати чуже добро на свою картку “без зайвих слідів”. Адже такі телефони зазвичай використовують один раз та викидають, а телефонні номери реєструють на інших людей.

Від такого шахрайства вберегтися просто. Потрібно купувати речі тільки на перевірених сайтах та у перевірених продавців. І ніколи не потрібно заздалегідь повністю оплачувати товар або робити передоплату.

  1. О щасливчик! Ви виграли автомобіль! Якщо привітний голос у слухавці повідомив вам, що ви виграли новенький автомобіль, але вам потрібно перерахувати 30 000 гривень і він ваш — не поспішайте радіти, це точно шахраї. Також якщо ви отримали смс повідомлення про великий виграш, не потрібно переходити ні за якими сумнівними посиланнями та дзвонити на невідомі номери — краще зателефонуйте в поліцію.

Застрахуватися від такого легко. Видаляєте повідомлення з призом і все. Навіть, якщо ви брали участь у якомусь розіграші, все одно перевірте його на чесність. Не поспішайте перераховувати гроші на незнайомі номери.

      Кілька порад, як вберегтися від шахраїв:

  1. Ретельно перевіряйте інформацію, яку Вам повідомляють.
  2. Обов’язково беріть “паузу” у розмові з потенційним шахраєм, якщо він повідомляє про те, що сталося щось погане з вашими рідними.
  3. В жодному разі не панікуйте, зверніться до будь-кого з близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася, оскільки, дуже часто, шахраї використовують різні психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.
  4. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих Вам людей.
  5. У жодному разі не перераховуйте грошей на вказані ними рахунки.
  6. Повідомляйте поліцію про усі випадки шахрайства.
  7. Пам’ятайте, що дармовий сир тільки у мишоловці.

 

 

17.09.2021 р.

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ – ЗАГРОЗА РОЗВИТКУ СВИНАРСТВА

      Африканська чума свиней (АЧС), також відома під назвою хвороба Монтгомері – це гостра контагіозна вірусна хвороба, що характеризується лихоманкою, геморагічними ураженнями внутрішніх органів (крововиливами) та високою смертністю.

     Для життя і здоров’я  людини це захворювання загрози не становить, але наносить великі економічні збитки сільському господарству,  адже летальність досягає 100% свинопоголів’я. Лікування АЧС заборонено, ефективних засобів профілактики, на сьогоднішній день, не розроблено.

      Інкубаційний період при АЧС триває від 2 до 7 діб, інколи – 15 і довше. З клінічних ознак характерні: висока температура тіла – до 42,50С; різке пригнічення тварини; прискорене дихання, кашель; виділення з носової порожнини та очей; шкіра в ділянці хвоста, вух, п’ятачка, голови, живота, кінцівок, статевих органів синюшна (розлиті крововиливи).

        Зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворими, через корм, пасовище, транспорт, предмети догляду забруднені виділеннями хворих тварин, шкірними паразитами та комахами.

      Зупинити розповсюдження вірусу можливо тільки жорсткими заходами карантинування. Там, де з’являються випадки захворювання, все свинопоголів’я знищують безкровним методом. Трупи тварин, гній, залишки кормів, предмети догляду спалюють.

            Оскільки лікування хворих свиней не проводиться, основним засобом боротьби з АЧС залишається здійснення заходів щодо недопущення занесення вірусу в тваринницькі господарства.

           З метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за АЧС, недопущення занесення збудника на територію Сватівського району, ветеринарна служба ініціює дотримання   керівництвом свиногосподарств та населенням наступних заходів профілактики:

– не дозволяється вводити свиней невідомого походження в стадо тварин господарств будь якої форми власності;

– забезпечувати роботу свиногосподарств у режимі «закритого типу», заборонити доступ сторонніх осіб та автотранспорту на територію, де утримуються свині;

– не дозволяється згодовування кормів тваринного походження;

– регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілку, знищення гризунів у приміщеннях, де утримуються свині;

– проводити вакцинації свиней проти класичної чуми свиней;

     У разі підозри захворювання, загибелі свиней, необхідно негайно повідомити спеціалістів державної служби ветеринарної медицини та Держпродспоживслужбу за телефонами: 3-19-06, 3-39-48

 

 

17.09.2021 р.

Грип  птиці.

 

      Грип  птиці - висококонтагіозне  захворювання  птиці,  що  характеризується   пригніченням,  септицемією,  ураженням  респіраторної  та   системи  травлення. Збудник  грипу  птиці  - PHK-вірус, за комплементзв'язувальним  антигеном  споріднений  з  вірусом типу «A» людей і тварин. 

         Вірус  пташиного  грипу може інфікувати людину і являє значний ризик для її здоров'я!!!.

         До  хвороби  сприйнятливі  кури, качки, індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки.

      Дорослі качки  та  інша  водоплавна  птиця  можуть  бути  латентним носієм  збудника  грипу  з відсутніми  вираженими клінічними  проявами.

         Утримання  птиці на  вигулах, куди дикі  птахи  мають  вільний  доступ, спричинює  первинне  інфікування  та  виникнення  спалахів  хвороби. Не  виключено, що  грип  птиці  може  поширювати і  людину. Проте  основним джерелом  інфекції  є  хвора і  перехворіла  птиця, тривалість  вірусоносійства  в  якої  становить  2-3  місяця  і  більше.Основний  шлях   передачі  збудника  - аерогенний, повітряно-краплинний. Джерелом   інфекції  можуть  бути  інфіковані  корми,  питна  вода, інвентар  та  продукти  забою  птиці. Захворювання  може передаватися також  через обслуговуючий  персонал, транспорт, зворотну  тару тощо. Збудник  передається  комарами, пухоїдами  та  гризунами.

            З метою  захисту господарств від занесення збудника грипу птиці  керівники  та  спеціалісти птахогосподарств, власники особистих  підсобних  господарств незалежно від  форми  власності, забов'язані  суворо  виконувати  заходи, передбачені “Ветеринарно-санітарними  правилами для  птахівницьких господарств  і вимогами  до  їх  проектування.

      При  цьому необхідно  організовувати  захист  господарства від занесення  інфекції,  у  випадку  потрапляння не  допускати  її розповсюдження в  господарстві  та  організовувати  систематичне  проведення серологічного  моніторингу  дикої, перелітної  та  синантропної   птиці  щодо  грипу.

      З  метою  запобігання  занесення  збудника  грипу  в птахогосподарства  необхідно  дотримуватися   наступних  вимог:

  • господарство  повинно  працювати  в  закритому  режимі;
  • комплектувати  ферму, майданчик, зону  птицею  одного  віку;
  •  піддавати  карантину завезену  птицю згідно з  діючими ветеринарними  вимогами;
  • дотримуватися  міжциклових  профілактичних  перерв  між  посадками  птиці  з  проведенням  очистки  і  дезінфекції  приміщень;
  • дезінфекцію  інкубаційних  яєць  проводити деззасобами, зареєстрованими в Україні, згідно з  настановами  щодо їх застосування;
  • з'ясовувати епізоотичне  благополуччя господарства - постачальника  птиці та інкубаційних  яєць і  території,  на  якій воно  знаходиться.

У  випадку  підозри  на  захворювання  птиці   високопатогенним  грипом   терміново  інформувати Сватівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області або Сватівську районну державну лікарню ветеринарної медицини .       

Контактні  телефони:  3-19-06, 3-39-48.  

 

"АМУ вітає підписання Президентом Закону..."

https://auc.org.ua/novyna/amu-vitaye-pidpysannya-prezydentom-zakonu-yakyy-spryyatyme-stalomu-zabezpechennyu-zhyteliv

Роз'яснення для страхувальників щодо поетапного впровадження електронної форми листків непрацездатності

До відома страхувальників!

Доводимо до вашого відома, що 04.06.2021 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», яким затверджено ряд документів:

1) Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;

2) Порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;

3) Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі;

4) Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, викладено в новій редакції як Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності.

Крім того, цим наказом запроваджено перехідну модель роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності.

Таким чином, вже в червні 2021 року деякі заклади охорони здоров’я почнуть роботу із формування та внесення медичних висновків про тимчасову непрацездатність до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.

Так, згідно цього Порядку листок непрацездатності – це сформований (виданий) програмними засобами Реєстру на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, на підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності формуватиметься листок непрацездатності у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може передаватися до страхувальника як підстава для нарахування матеріального забезпечення. Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності “вагітність і пологи” передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.

Враховуючи вищевикладене, листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, як і його паперова версія.

На період перехідної моделі, з 04 червня до 01 вересня 2021 року, лікарі закладів охорони здоров’я матимуть право видавати паперові листки непрацездатності, а також формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією їх у е-лікарняний.

!!! Звертаємо увагу, що отримання е-лікарняного не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення. Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

!!! Фонд прийматиме заяви-розрахунки ОКРЕМО за кожним видом листків непрацездатності.

Матеріальне забезпечення по листкам непрацездатності, що продовжуватимуть надходити до роботодавців на звичайних бланках, необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12.

Матеріальне забезпечення по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, з урахуванням наступного:

1. У е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер.

*Єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності - унікальний номер, який формується та присвоюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення Реєстру, складається з цифр, що утворюють числа натурального ряду, шляхом додавання одиниці до останнього наявного номера, та за яким може бути ідентифіковано випадок тимчасової непрацездатності та всі пов’язані з ним документи в реєстрі.

2. В е-лікарняному оновились причини непрацездатності.

*Причина непрацездатності - відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність.

В е-лікарняному оновились причини непрацездатності

Матеріальне забезпечення застрахованим особам по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, врахувавши, що у е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер, та в е-лікарняному оновились причини непрацездатності. У заявах-розрахунках по листках непрацездатності на паперових бланках коди причин непрацездатності залишаються без змін.

Причина непрацездатності – це відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність. Визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

Причини непрацездатності бувають:

«1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»

«2 - Вагітність і пологи»

«3 - Необхідність догляду за хворою дитиною»

«4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»

«5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»

«6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства»

«7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»

«8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»

«9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)

«10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

«11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»

«12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Нагадуємо, що випадки тимчасової непрацездатності, оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним, є різними страховими випадками, тому роботодавець має подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних.

Форма додатка 1.1 заяви-розрахунку «І. Матеріальне забезпечення»

Форма додатка 1.3 заяви-розрахунку «ІІІ. Нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку або профзахворювання»

 

 

 

 

 

 

Посібник для наочного відображення інтеграції категорії медичних висновків про тимчасову непрацездатність в причину непрацездатності у е-лікарняному та їх рознесення по додатках заяви-розрахунку на фінансування страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам

 

КАТЕГОРІЯ МЕДИЧНОГО ВИСНОВКУ

ПРИЧИНА НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ДОДАТОК ДО ЗАЯВИ - РОЗРАХУНКУ

Захворювання або травма загального характеру

1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

1.1.

Захворювання або травма загального характеру із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання

1.3.

12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві

1.3.

Вагітність і пологи

2 – Вагітність і пологи

1.1.

Догляд за хворою дитиною

3 - Необхідність догляду за хворою дитиною

1.1.

Догляд за хворим членом сім’ї

4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

1.1.

Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною

5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

1.1.

Карантин

6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства

1.1.

Ортопедичне протезування

7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

1.1.

Лікування в санаторно-курортному закладі

8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

1.1.

Переведення особи на легшу роботу

9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу

1.1.

Переведення особи на легшу роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

1.4.

Обсервація, самоізоляція під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2

1.1.

 

 

В е-лікарняному оновились причини непрацездатності

Е-лікарняний: відмінності оформлення тимчасової непрацездатності

Роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення

Проходження е-лікарняного на підприємстві для призначення матеріального забезпечення застрахованій особі

Листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення, як і його паперова версія.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може бути використаний страхувальником як підстава для нарахування матеріального забезпечення. Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності «вагітність і пологи» передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.

Після формування е-лікарняного в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України роботодавець, відповідно до статті 32 Закону № 1105, протягом десяти днів з дня закінчення періоду його дії призначає матеріальне забезпечення застрахованій особі. Для цього:

- е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді в кадровій службі або відповідальної особи кадрової служби (за рішенням роботодавця);

- кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування України. Зазначена інформація, за бажанням (або визначенням роботодавця), формується у паперовому вигляді або в електронному;

- е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства;

- комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13;

- рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення;

- бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Даний розрахунок записується в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображається в бухгалтерських проводках;

- заповнюється заява-розрахунок (детально про це у матеріалі на сайті Фонду http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/960180) та подається до відділення Фонду за місцем обліку.

 

Інформує Сватівське відділення УВД ФССУ у Луганській області

Експерти Мережі правового розвитку допоможуть покращити послуги для вразливих мешканців Коломийчиської громади

 

Протягом останніх п'яти місяців команда моніторів вивчала спроможність Коломийчиської місцевої влади захищати соціально-вразливі групи населення та забезпечувати дотримання їхніх прав. Дослідження відбувається в межах проєкту «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». За допомогою використання інструментарію Місцевого індексу прав людини експерти оцінювали роботу самоврядування за напрямками освіта, доступ до медичних та соціальних послуг, належне врядування, соціальний захист, гідний рівень життя та доступ до інформації. Результати, які вдалось отримати, знайшли відображення у звіті, що наприкінці липня обговорили експерти й експертки проєкту в і громаді.

Фото без опису

 

 

На фото: зустріч експертів проєкту із представниками та представницями Коломийчиської сільської ради. Автор фото Наталія Єсіна

Сьогодні Коломийчиська громада має багато викликів, основним із яких є значна міграція до більших громад у зв’язку із відсутністю робочих місць. Менше з тим, незважаючи на брак ресурсів, представники місцевої влади намагаються робити все, що від них залежить, щоб створити комфортні умови проживання для усіх мешканців громади. Дороговказом для підвищення спроможності для них стане визначення рівня дотримання прав людини у таких сферах як: соціальний захист населення, освіта та здоров’я, особливо в умовах пандемії.

«Варто відзначити, що отримана під час поїздки інформація є надзвичайно важливою для створення місцевих стратегій підтримки вразливих груп населення задля пом'якшення на них впливу Covid-10. Робота над ними вже розпочалася. В кінці серпня плануємо презентацію звітів для решти громад», – зауважив керівник проєкту Тарас Щербатюк.

 

Ця публікація створена за підтримки організації «Людина в біді» та за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді».

Представники громад Луганщини взяли участь у XVI Українському Муніципальному Форумі.

З 27 по 29 липня у Одесі відбувається XVI Український муніципальний форум, який проводиться в рамках багаторічної традиції Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ тощо.

На форум завітало більше 500 учасників зі всієї країни, серед яких голови територіальних громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери АМУ. Серед гостей – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов.

У делегацію з Луганської області увійшли:

голова Шульгінської громади Natali Petrenko ,

голова Лозно-Олександрівської громади Евгений Светличный ,

голова Сватівської громади Сліпець Віта ,

голова Старобільської громади Яна Литвинова ,

голова Нижньодуванської громади Сергій Корощенко,

голова Чмирівської громади Сергій Яришев,

голова Біловодської громади Сергій Мірошник,

заступниця голови Кремінської громади Наталя Макогон ,

виконавча директорка Луганського РВ АМУ Наталія Бойко ,

та очільник делегації голова Новопсковської громади Вадим Гаев.

Вадим Гаєв поділився досвідом Новопсковської громади щодо захисту прав ВПО, запобіганню проявів дискримінації та сприяння гендерної рівності:

«Новопсковською селищною радою були створені можливості для самореалізації осіб з числа ВПО, а це і про комфортні умови для проведення різних навчальних тренінгів, в т.ч. зі згуртування з місцевими жителями, залучення ВПО до процесів з розбудови громади та сприяння у започаткування ними власної справи. Переселенців ми навчили писати гранти і вмовили їх подати на конкурси наших міжнародних партнерів. З сотні поданих проектів профінансовані були зо 2 десятки: ВПО вигравали як кошти обладнання для вишивки одягу, виготовлення крафтової продукції, так і на відкриття власної фотостудії чи перукарні, деякі з них отримали обладнання для випічки хліба, виготовлення екочіпсів з овочей. Два лікаря-переселенця за підтримки донорів придбали діагностичне обладнання та відкрили приватні медичні кабінети. Місцеві жителі від того багато здобули – можуть отримати вдома послуги лікаря-кардіолога чи оперативно зробити високоточне УЗІ.»

На панельній дискусії місцевого економічного розвитку виступила голова Старобільської громади Яна Літвінова, яка висвітлила питання стратегії розвитку громад:

«Ми маємо виявити свої можливості, проаналізувати конкурентні переваги, визначити основні напрямки для розвитку. Від зважених кроків, державницьких підходів та стратегічного мислення кожного із нас, від синергії спільної роботи з АМУ та Урядом залежить, наскільки якісними будуть показники роботи. Це і є стратегія. Бачити, що буде попереду, як ми можемо використати свої особливості і як дістатися до поставленої мети. Кожний із нас, голів, кожна громада - це Україна. Від кожного із нас залежить, яке майбутнє буде у наших дітей, як буде жити країна, як буде розвиватися кожна територія, як буде відбуватися державотворення.»

Яна Літвінова підкреслила, що стратегічне планування у підходах до роботи може надати громадам можливість побачити реальний стан речей, слабкі сторони та допомогти сформувати покрокові дії на шляху до розвитку та спроможності.

Під час форуму було оговорено низку проблемних питань, які наразі виникають у громадах та які потребують вирішення на державному рівні, а також прийнято рішення у подальшому плідному співробництві Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування та органів центральної влади. "

Фото без опису

До відома страхувальників: оформлення заяви-розрахунку з е-лікарняними

Заява-розрахунок для отримання матеріального забезпечення застрахованим особам за е-лікарняними оформлюється страхувальниками з урахуванням відмінностей між е-лікарняним та паперовим лікарняним.

У е-лікарняного відсутня серія, тому відповідно не заповнюються колонка 7 у Додатку 1.1 та колонка 9 у Додатку 1.3 заяви-розрахунку. При цьому в колонці 8 Додатка 1.1 та колонці 10 Додатка 1.3 вказується єдиний реєстраційний номер електронного листка непрацездатності.

Для е-лікарняного змінено причини непрацездатності, які вказуються у колонці 10 Додатка 1.1 та колонці 11 Додатка 1.3 заяви-розрахунку.

Визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

Причини непрацездатності в е-лікарняному:

«1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві».

«2 – Вагітність і пологи».

«3 – Необхідність догляду за хворою дитиною».

«4 – Необхідність догляду за хворим членом сім'ї».

«5 – Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною».

«6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства».

«7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства».

«8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу».

«9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта).

«10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

«11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання».

«12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Не заповнюється колонка «Серія» і у Повідомленні про виплату коштів застрахованим особам.

Інформує  Сватівське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Луганській області

Фото без опису

Вимоги безпеки під час збору врожаю ранніх зернових

Для сільгосппідприємств розпочалася гаряча пора – збір врожаю ранніх зернових. З настанням жнив в аграрному секторі економіки значно зростають обсяги виконуваних робіт, збільшується тривалість сільськогосподарських робіт упродовж доби та кількість осіб, залучених до виробничих процесів. Саме в цей період збільшується кількість нещасних випадків на виробництві, які призводять до отримання травм різного ступеня тяжкості та смертей.

Сватівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області нагадує керівникам агроформувань району, що згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, роботодавці повинні забезпечити безпечні умови праці для працівників, задіяних у технологічних процесах, щоб попередити травматизм на виробництві. Для цього необхідно дотримуватися вимог Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджених Наказом МНС України 26.11.2012  № 1353, а саме:

  • не допускати до роботи робітників без проходження медичного обстеження;
  • провести навчання та інструктажів з питань охорони праці та протипожежної безпеки;
  • забезпечити робітників спецодягом та засобами індивідуального захисту;
  • не допускати під час роботи в полі та пересуванні дорогами знаходження на зернозбиральному комбайні сторонніх осіб, крім комбайнера та помічника комбайнера;
  • обладнати вузли та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, захисними кожухами;
  • забезпечити відпочинок працівників у полі тільки в спеціально відведених для цього місцях, які обладнані добре помітними віхами вдень та освітлені ліхтарями в темний період доби. Не допускати відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях тощо;
  • не допускати перебування на сільськогосподарській техніці, а також на полі, де проводяться роботи, осіб, які не беруть участі у виконанні технологічного процесу;
  • не допускати перебування у кузові транспортного засобу (причепу) працівників під час заповнення його технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування;
  • технічне обслуговування сільськогосподарської техніки проводити тільки після повної зупинки всіх вузлів та агрегатів.

Відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 04.12.2006                                № 730/770, до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також повинні бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни та трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопатою). Трактора, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин необхідно своєчасно очищуватись від пилу та полови.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, і водночас  сприятимуть збереженню життя і здоров’я працівників, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

Належна організація робіт та відповідальне ставлення керівників до безпеки праці працівників на жнивах - змога провести збирання зернових врожаю 2021 року без травм та аварій.

Євген НІКОЛЬЧУК, страховий експерт з охорони праці сектору профілактики страхових випадків Сватівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області

 

Додаток 2 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) _____________ № _____________

 

"Он-лайн будинок юстиції".

Попередній правовий аналіз документів для громадських організацій

 

            Для новостворених громадських організацій зі статусом юридичної особи, якими вже прийняті всі необхідні рішення та підготовлено документи для державної реєстрації, Міністерством юстиції України запроваджено онлайн послугу "ПОПЕРЕДНІЙ ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ДОКУМЕНТІВ НА РЕЄСТРАЦІЮ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ", яка дозволяє новоствореним громадським організаціям попередньо, без подачі документів на державну реєстрацію, подати документи для проведення їх попереднього правового аналізу.

            Така послуга надається онлайн, без обов'язкової наявності електронного цифрового підпису заявника і дозволяє громадським організаціям зі статусом юридичної особи отримати відповідь чи відповідають підготовлені документи вимогам діючого законодавства чи ні, ще до подачі документів для державної реєстрації.

            Звертаємо увагу, що така послуга доступна поки що новоствореним громадським організаціям зі статусом юридичної особи, які будуть подавати документи для державної реєстрації створення.

            Окремо заслуговує уваги той факт, що цей сервіс дозволяє безкоштовно та без реєстрації завантажити для використання умовні зразки всіх документів, що подаються для державної реєстрації громадської організації, які можна використовувати при підготовці власних документів.

            Подати документи для попереднього правового аналізу досить легко, просто перейшовши за посиланням на сторінку "Он-лайн будинку юстиції" - https://online.minjust.gov.ua

            Далі, необхідно обрати розділ "РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ", натиснути "ЗАРЕЄСТРУВАТИ", обрати вид суб'єкта "ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ" після чого відкривається "вікно" - "ПОПЕРЕДНІЙ ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ДОКУМЕНТІВ НА РЕЄСТРАЦІЮ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ".

            На цій сторінці і відбувається подача та завантаження документів для правового аналізу. Сервіс зручний і не вимагає багато часу для знайомства.

            Окремо зазначаємо, що кожен документ повинен бути сканований одним файлом. Наприклад, статут громадської організації необхідно сканувати та завантажувати одним файлом, у якому будуть всі сторінки статуту.

            За результатами попереднього правового аналізу документів особа, яка подавала документи, отримує на свою електрону пошту відповідь у якій буде зазначено про результати попереднього правового аналізу документів. У разі, якщо документи не відповідають законодавству, то буде зазначено, що саме не відповідає та якій нормі законодавства, з обов'язковим наведенням такої норми.

            У разі отримання позитивної відповіді громадській організації можна подавати документи для державної реєстрації, не турбуючись про можливу відмову в державній реєстрації.

            У разі отримання негативної відповіді необхідно виправити відповідні помилки у документах, після чого можна їх знов подати для попереднього правового аналізу або звертатися до суб'єкта державної реєстрації для подачі документів для державної реєстрації громадської організації.

            Отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна за телефонами - 0645242216, 0953624202.

Додаток 1 до листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)

_____________ № ____________

 

Важлива інформація для юридичних осіб (у тому числі громадських об'єднань зі статусом юридичної особи) щодо необхідності подачі інформації про кінцевих бенефіціарних власників з 11 липня 2021 року!!

 

            У зв'язку з прийняттям наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності", зареєстрованого Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 (далі – Наказ), яким затверджено Положення про форму та зміст структури власності, і який набув чинності 11 липня 2021 року, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків) повідомляє про необхідність, починаючи з 11 липня 2021 року, подачі юридичними особами державним реєстраторам інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) юридичних осіб.

            Всім юридичним особам щодо яких відповідно до закону в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності Наказом (тобто до 11 липня 2021 року), незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує оновлення, необхідно подати до державних реєстраторів інформацію про КБВ протягом 3 місяців починаючи з 11 липня 2021 року!

            Перелік документів, які необхідно подати державному реєстратору:

            заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;

            структура власності за формою та змістом відповідно до Наказу;

            витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

            нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

            Не передбачено наявності відомостей про КБВ в Єдиному державному реєстрі та, відповідно, не мають подавати документи для оновлення відомостей про КБВ наступні юридичні особи:

            політичні партії, структурні утворення політичних партій;

            професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань;

            творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;

            організації роботодавців, їх об’єднання;

            адвокатські об’єднання;

            торгово-промислові палати;

            об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;

            релігійні організації;

            державні органи;

            органи місцевого самоврядування, їх асоціації;

            державні та комунальні підприємства, установи, організації.

            Акцентуємо увагу, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адміністративним правопорушенням, відповідальність за вчинення якого встановлена частиною шостою статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Фото без опису

Відмінності оформлення тимчасової непрацездатності у випадку е-лікарняних

В Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних. До формування медичних висновків, на підставі яких для застрахованих осіб автоматично формуються е-лікарняні, вже залучені лікарі понад 550 медичних закладів.

Е-лікарняні, як і паперові, є підставою для надання працівникам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування України.

Раніше ми розповідали, як саме процес призначення матеріального забезпечення від ФССУ за е-лікарняними змінився для працівників і роботодавців. Однак відмінності наявні також і в порядку оформлення тимчасової непрацездатності лікуючими лікарями. Про них заступниця начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення – начальниця відділу медичної експертизи виконавчої дирекції ФССУ Марина Біляєва розповіла на вебінарі для медичних працівників на тему медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Зокрема, на відміну від паперових лікарняних, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 календарних днів.

Водночас, орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповідати стану пацієнта і медпротоколам.

«Формування медичного висновку, на підставі якого для працівників автоматично формується е-лікарняний, має бути обґрунтованим. Орієнтовні терміни непрацездатності пацієнта лікуючий лікар визначає індивідуально, виходячи зі стану людини, її супутніх хвороб, але з обов’язковим урахуванням медичних протоколів. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок і продовжить його непрацездатність. Самостійно він може це зробити до 30 днів, подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією (ЛКК)», – говорить Марина Біляєва.

Крім того, видача «довгих» медичних висновків може сповільнити отримання матеріального забезпечення від ФССУ, оскільки е-лікарняний стає підставою для нарахування допомоги лише після завершення його дії.

«За кожним окремим медичним висновком формується окремий е-лікарняний. Якщо це е-лікарняний одразу на 30 днів, роботодавець зможе призначити своєму працівнику матеріальне забезпечення і запросити в Фонду кошти лише після завершення цих 30 днів. Тож доцільніше не формувати надто довгі медичні висновки, якщо для цього немає вагомих підстав», – зазначає Марина Біляєва.

Також створення довготривалих медичних висновків є фактором ризику їх автоматизованого відбору єдиною інформаційно-аналітичною системою ФССУ на перевірку.

Для паперових листків непрацездатності залишається чинною Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ № 455. Відповідно до її положень для паперових лікарняних передбачена видача листка непрацездатності терміном до 5 календарних днів. А загальний граничний строк самостійної видачі складає 15 днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.

 

Інформує  Сватівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області

РОЛИКИ "ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО"

 

https://www.facebook.com/odalug/posts/1849628265219465
https://www.facebook.com/odalug/posts/1849627301886228

Для подачі лікарняного потрібен Розрахунок з типом «Довідковий»

          Згідно змін до  порядку подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які набули чинності з 01 січня 2021 року,  передбачено  щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску замість щомісячної звітності (наказ Міністерства фінансів від 15.12.2020 № 773).

 З метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання виплат, Міністерством фінансів було запроваджено Податковий розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

Відповідно до листа Міністерства фінансів від 27.01.2021 № 11220-02-62/2362, Розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» подаються роботодавцем у разі необхідності призначення застрахованим особам поза межами звітного щоквартального періоду пенсій, матеріального забезпечення або страхових виплат.

Така звітність подається виключно по тим особам, яким необхідно призначити виплати.

Водночас при поданні податкового розрахунку за звітний квартал до нього та його складових необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу «Довідковий».

 

                                 Сватівське відділення управління

                                            виконавчої дирекції Фонду соціального

                                                 страхування України у Луганській області

 

РОЛИКИ "ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО"

https://www.facebook.com/odalug/posts/1848515248664100

https://www.facebook.com/odalug/posts/1848508485331443

https://www.facebook.com/odalug/posts/1848503585331933

Примусового переведення на картки не буде: Укрпошта продовжить виплату пенсій та соц.допомоги

Заяви Пенсійного фонду України щодо примусового переведення виплати пенсій на банківські картки викликала значний резонанс. Не всі літні люди мають досвід користування картками, не кажучи вже про те, що більшість з них, а мова йде про тих, хто проживає в сільській місцевості, не мають навіть доступу до банкоматів, щоб зняти з картки готівку.

Проте вже 30 квітня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що примусового переведення не буде. Отримання пенсій та соціальних виплат повинно бути комфортним для пенсіонерів, а отримання пенсій на картку є правом, але не зобовязанням пенсіонера – йдеться у заяві Прем’єра.

Заява Прем’єр-міністра відобразилася у змінах до  сумнозвісної постанови № 277 через місяць – відповідна постанова (№ 546 від 26 травня 2021 року) була оприлюднена на сайті Кабінету міністрів 2 червня. Нарешті крапку в історії про примусове переведення пенсіонерів на банківське обслуговування поставлено – до 2023 року доставкою пенсій буде займатися Укрпошта. «Пенсіонер сам має обирати, де і в який спосіб йому зручно отримувати пенсію. Якщо в банку – то в банку. Якщо в Укрпошті – то в Укрпошті. І ніхто не має права змусити його робити вибір не на свою користь», - прокоментував зміни до постанови генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Чому відмінили обов’язкове переведення пенсії на картки?

МінСоц та ПФУ неодноразово говорили про необхідність переведення пенсійних та соціальних виплат у безготівкову форму. Підтримує таке рішення і Укрпошта, але за єдиної умови – перехід має відбуватися поступово і так, щоб питання отримання коштів не перекладалося на пенсіонерів. Зараз Укрпошта доставляє пенсії для понад 3,5 млн пенсіонерів додому. Вартість доставки пенсій ніяк не перекладається на пенсіонерів – цю послугу оплачує держава. Проте, з переведенням виплат на банківські картки, пенсіонерам самим потрібно буде подбати про те, де і як зняти гроші з картки. Завдання не з легких, бо з понад 27 тис населених пунктів в Україні банкомати є лише у 4,3% міст. При цьому велика кількість пенсіонерів зосереджена саме в сільській місцевості, де банківської інфраструктури немає взагалі. Якщо виплату пенсій перевести на картку, ці люди просто не будуть мати, де зняти гроші.

Відсутність доступу до терміналів і банкоматів стала основною причиною відтермінування переходу на банківські картки. По суті, Укрпошта єдина компанія, яка на сьогодні може забезпечити пенсіонерам в селах доступ до готівки.

Постанова №546 передбачає, що умови видачі пенсій будуть змінені в 2023 році – до того часу доставкою пенсій буде займатися Укрпошта. 

Що робити пенсіонерам, які хочуть повернутися на обслуговування до Укрпошти?

За кілька місяців, поки вирішувалася доля пенсійних виплат, пенсійні фонди загітували деяких пенсіонерів відкрити банківські рахунки для отримання пенсії. Якщо отримувати гроші на картку не зручно, нова постанова дозволяє пенсіонеру повернутися на обслуговування до Укрпошти.  Подати заяву до ПФУ можна особисто або відправити документи поштою.

Законних підстав відмовити у отриманні соцвиплати чи пенсії через пошту або змусити переходити на обслуговування в банк ні в Пенсійного фонду, ні в управлінь соц.захисту немає. Більше того, такі дії працівників можна кваліфікувати як зловживання службовим становищем, що за чиним Кримінальним кодексом карається позбавленням волі на термін до трьох років.

Отож, якщо працівники ПФУ чи УСЗ під час консультації змушують відкривати рахунок в банку – це маніпуляція. Діє гаряча лінія Укрпошти, куди пенсіонери можуть звертатися у разі, якщо їм відмовили у переведенні отримання пенсії через Укрпошту. Залишити заявку можна за телефоном +38 (044) 354-52-73 або надіслати електронним листом на адресу pv@ukrposhta.ua.

 

Асоціація міст України, громади та нардепи Луганщини виступають за збільшення та справедливе зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів.

Правління Асоціації міст України, громади та народні депутати підтримують законопроєкти, що перебувають на розгляді Верховної Ради України і стосуються збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності.

Законопроєкти №5244-3 та №5364 (розроблялися за участі АМУ) передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Законопроєкт №5364, окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати.

Новообрана голова Шульгінської селищної громади Наталя Петренко вважає, що для невеличких селищних громад ці 5% є величезною надбавкою у місцеві бюджети: «Базова дотаційна субвенція від держави з кожним роком стає все меншою, інфраструктурної субвенції вже нема, тому громадам ці 5% будуть наче ковток кисню.»

Також пані Наталя додала, що сплата ПДФО за місцем реєстрації, фактично знищує маленькі селищні громади: «На території нашої громади є підприємства, які по домовленностям сплачуть податки за місцем розтащування, але зареєстровані у Дніпрі. Якщо по якійсь причині,  вони виведуть свої податки на місця реєстрації – це знищіть наші села».

Народний депутат Сергій Шахов зазначив, що повністю підтримую ініціативу АМУ стосовно сплати ПДФО за місцем розташування та готовий долучитися до цього процесу у законотворчості: «Я повністю згоден з тим, що ті підприємства, які працюють на території громади, повинні сплачувати податки саме у цю громаду. На жаль, у громадах працює просто море підприємств, які юридично зареєстровані у Києві, де їм легше «вирішувати питання» з податковою інспекцією - тобто є дуже багато якихось «тіньових схем». Я вважаю це неправильним. Якщо у цих громадах вони виробляють продукцію, завдають шкоди екології, заробляють – тоді й податки треба платити у цих громадах. Бо ті пенсіонери, люди з інвалідністю, діти та інші члени громади, які проживають у цій місцевості, повинні отримувати від цих підприємств певні блага. Аналогічно тому, як підприємства отримують прибуток від цих людей, які там працюють».

Голова Сватівської міської громади Віта Сліпець поділилася майбутніми планами стосовно економічного розвитку Сватівщини:  «Додаткові кошти - це розвиток інфраструктури, зокрема дороги у сільській та селищної місцевості. Бо з дорогами обласного та міського значення питання потрохи вирішуються, а села залишаються осторонь. Стосовно законопроектів 5244-3 та 5364 – ми цілком підтримуємо ідею Асоціації. На території нашої громади розташовано декілька величезних агрохолдингів, які сплачують податки у Дніпропетровську область.»

«Я на 100% підтримую позицію АМУ стосовно зарахування ПДФО за місцем розташування підприємств,  тому що уcі податки повинні сплачуватися виключно у ті громади, де ці підприємства працюють. Законопроекти 5244-3 та 5364 є дійсно дуже важливими, тому їх необхідно вносити у сесійний зал та голосувати за його підтримку. Крім того, наразі існує певний порядок у податковому кодексі і чому ця норма досі не працює – для мене є незрозумілим. Тому вже потрібно поставити крапку у цьому питанні, для того щоб ті підприємства, які розташовані на територіях громад, сплачували податки саме у ці громади.» - зауважила народна депутатка Вікторія Гриб

Голова Новопсковської громади, Гаєв Вадим розповів, що на території громади працює підприємство, яке зареєстроване у Харкові, тому значна частина працівників сплачує ПДФО у сусідню область.

«Звісно я підтримую таку ініціативу,  –  каже народний депутат Сергій Дунаєв –  зокрема це стосується великих промислових підприємств, які зареєстровані взагалі у офшорних компаніях. Так вони надають робочі місця, але громада не отримує коштів від ПДФО та особливо екологічних податків»

Нагадаємо, законопроєктами №5066 та №5066-1, що розроблялися за участі АМУ, пропонується, починаючи із 2022 року, збільшити відсоток зарахування податку на доходи фізичних осіб до доходів загального фонду бюджетів територіальних громад із 60 до 65 відсотків.

Збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад обумовлене гострою потребою компенсувати втрати громад від скасування окремих джерел формування бюджетів та від скорочення обсягу міжбюджетних трансфертів, а також необхідністю фінансово забезпечити видатки, що виникли у зв’язку із передачею від держави місцевому самоврядуванню додаткових повноважень. Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО осіб із 60 до 65 відсотків – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в загальній сумі 11,1 млрд грн.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ З НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ ВИПАДКІВ COVID-19

Зараз триває напружена ситуація щодо захворюваності коронавірусною інфекцією (COVID-19), коли збільшується кількість інфікованих з більш важким перебігом хвороби, серед них збільшується частка дітей та людей молодше 55 років, збільшується кількість летальних випадків. Медична система працює на межі можливостей бо вірус дуже непередбачуваний, а спеціальних ліків немає. Але населення нехтує елементарною можливістю захисту себе та оточуючих, щоб не дати збуднику поширюватись.

Кожна людина повинна нарешті вже усвідомити про небезпеку коронавірусної інфекції (COVID-19), максимально захистити себе, рідних та близьких від можливості інфікуванняВсе що ми можемо наразі – це разом всім правильно дотримуватися маскового режиму, безпечного дистанціювання та уникати скупчення людей. Носіння маски в публічних місцях всіма присутніми людьми знижує ризик зараження коронавірусом до 70%

УВАГА!!!

Людина, що поруч з Вами без маски, або якщо її маска не закриває рот та ніс, розглядається як потенційно інфікована та небезпечна для Вашого здоров’я, тому:

  1. Маску, яка закриває рот та ніс обов’язково одягають всі:

-  заходячи до любого приміщення загального користування;

– в громадському транспорті;

– на вулиці, де неможливо дотримуватися дистанції в 1,5м (ринки, будь-яка черга, на зупинці транспорту, тощо.

  1. Всі суб’єкти господарювання повинні забезпечити:

обслуговування населення тільки при наявності у них маскияка обов’язково закриває рот та ніспро що необхідно інформувати при вході до закладу;

наявність у всіх працівників закладу масокщо закривають рот та ніс та одноразових рукавичок;

- дотримання безпечної дистанції 1,5-2м (якщо люди стоять в черзі впритул, це не прискорить час їх обслуговування, але прискорить ймовірність їх зараження!)

організацію на вході до закладу місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів, про що повинно бути зазначено на етикетці засобу;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами

  1. Не соромтеся робити зауваження оточуючим щодо відсутності маски та якщо маска одягнута не закриваючи рот та ніс, а також якщо не дотримується безпечна дистанція!!!  Саме від цих людей ви принесете додому хворобу своїм дітям та батькам!
  2. Якщо декому зараз «важко дихати в масці», то згадайте, що при хворобі можливо дихати буде зовсім нічим. Коли людина в масці, яка одягнута правильно, це значить що  вона поважає право оточуючих на здоров’я та життя!

Вибір є завжди - дотримуватися тимчасових вимушених обмежень або ж ігнорувати їх, а потім шукати місце в лікарнях, чіпляючись за життя.

Сватівське управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Луганській області

Фото без опису

До уваги субєктів господарювання!

Старобільський відділ по роботі з податковим боргом  Головного управління ДПС у Луганській області надає переліки платників податків по Сватівському  району Луганської області, які станом на 01.05.2021 мають податковий борг.

Завантажити повну версію документу