Гендерна рівність — це рівні права й можливості для жінок і чоловіків у суспільстві, рівні умови для реалізації прав людини, участі в політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівноцінних результатів. Нерівність у становищі жінок та чоловіків унеможливлює справедливий розвиток і повноцінну участь обох статей.

Нерівності сформовані історично, і люди їх не помічають лише тому, що розглядають ситуацію, що склалася, як норму. Але часто така норма не сприяє розвитку, вона лише закріплює нерівне становище дискримінованих груп. Органи державної влади й донорські організації наразі реалізують багато проєктів для допомоги підприємцям і підприємицям. Деякі проєкти спрямовані тільки на жінок. Очікується, що в умовах післявоєнної відбудови жінки стануть тими, хто відновлюватиме країну. Важливо підтримувати розвиток жіночого підприємництва, що має стати одним із пріоритетів на рівні держави. Також варто звернути особливу увагу на реалізацію проєктів надання психологічної допомоги жінкам, які постраждали від насильства, і жінкам, які звільняться зі Збройних Сил України, а також проєктів, спрямованих на підтримку повернення жінок в Україну.

Каталог кращих практик:

Фото без описуАМУ. Рівноправна участь жінок і чоловіків у прийнятті рішень

Фото без описуВознесенськ. Гендерне бюджетування

Фото без описуВпровадження гендерно орієнтованого підходу в бюджетний процес ОМС

Фото без описуВпровадження гендерного підходу на державній службі

Фото без описуГендерна політика на місцевому рівні

Фото без описуГендерний паспорт Харкова

Фото без описуГендерні ініціативи міст і громад України

Фото без описуЗабезпечення рівних прав і можливостей на місцевому рівні

Фото без описуЗВІТ за результатами найкращих практик бізнесу

Фото без описуКаталог кращик практик молодіжної роботи

Кейс міста Вінниці по приєднання до Європейської хартії рівності