Шановні мешканці громади!

Щороку, третьої неділі травня, в Україні відзначають День Пам'яті жертв політичних репресій та вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Кількість жертв в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори. Терору і репресіям були піддані усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.

Сьогодні ми згадуємо тих, хто постраждав, тих, хто боровся за свободу і справедливість, тих, хто втратив свої життя та свободу через політичні репресії. Ми визнаємо їхню важливу роль у становленні нашої нації і покликані продовжувати їхню боротьбу, захищати права людини і встановлювати справедливість.

Звертаюся до вас з особливим почуттям у серці. Адже сьогодні після широкомасштабного вторгнення Росії терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора. Катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів – здавалося, що все це з падінням радянської системи назавжди залишилось в історії. Але ідеологічні спадкоємці СРСР у путінській Росії знову принесли на українську землю масові політичні репресії. З огляду на все, що ми знаємо про Бучу, Ірпінь, Гостомель, Маріуполь, з огляду на відомості, які надходять з окупованих територій, День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті. Наша держава засуджує будь-які прояви агресії. Український народ ціною життя тисяч патріотів сьогодні відстоює шанс на своє мирне майбутнє та майбутнє Європи.

Пам'ять про політичні репресії є нашим зобов'язанням перед минулим і майбутнім. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб побудувати справедливе суспільство, де кожна людина має право на свободу виразу своїх думок і переконань, де права людини є недоторкані, а демократія і рівність - основними цінностями.

Тож давайте схилимо голови і помолимося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій.

Начальник сільської військової адміністрації Галина Радченко

Фото без опису