Міністерство Внутрішніх справ України, Національна Поліція України  у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, в рамках «Партнерства Біарриц», ініційованого Оленою Зеленською, презентували мобільний застосунок для жінок, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику. 

Фото без опису

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Основною перевагою застосунку є прямий зв’язок з поліцією через кнопку «SOS», без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої через геолокацію.

Концепція застосунку робить його абсолютно не примітним для кривдника, що дозволяє постраждалій без остраху встановити та використовувати застосунок у своєму телефоні. Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону.

Застосунок функціонує і доступний для завантаження як у Play Market, так і в App Store.

Назва застосунку не розповсюджується з метою безпеки жінок, які будуть ним користуватися. Наразі дізнатися деталі щодо назви застосунку та його встановлення можна в особистих повідомленнях на сторінках кампанії “Розірви коло”.

Також Liga.Tech розробила інструкції від для різних моделей смартфонів – як швидко повідомити близьких, медиків та поліцію, що ви потрапили в біду.