Метою державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор є створення умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з їх організацією та проведенням, а принципами такої політики є захист прав, законних інтересів, життя та здоров’я громадян, а також боротьба з ігровою залежністю (лудоманією). Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) зазначає, що азартні ігри – це не спосіб заробити гроші, а лише вид розваги.

Фото без опису

Сучасний ринок азартних розваг є різноманітним: казино, спортивні ставки, гральні автомати, азартні ігри в Інтернеті. В той же час головна особливість азартних ігор полягає в тому, що результат визначається випадково, і гравці не впливають на нього. Саме цей елемент ризику та невизначеності дає грі особливого інтересу.

Важливо розуміти, що азартні ігри несуть із собою певні ризики. Гра може перетворитися на проблему, якщо постійно ризикувати великими сумами та багато часу витрачати на неї. Залежність від азартних ігор може мати серйозні фізичні, психологічні та соціальні наслідки.

Тому, варто усвідомлювати, що азартні ігри мають бути лише розвагою. Ознайомлення з принципами відповідальної гри може допомогти уникнути негативних наслідків.

Проте, розрізнити ігрову залежність від звичайної захопленості вкрай складно, оскільки багатьом властива схильність до азарту.

Щоб убезпечити своїх близьких від ігрової залежності слід звертати увагу на поведінку, що може свідчити про втрату контролю: збільшення інтенсивності та частоти гри, зміну інтересів, фізичного та емоційного стану, сприйняття реальності.

Однак, важливо розуміти, що наявність будь-яких із зазначених ознак не встановлює медичного діагнозу ігрової залежності (тільки лікар може визначити наявність проблеми та встановити діагноз).

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей застерігає: «Самоконтроль та свідоме ставлення до азартних ігор можуть допомогти вам вберегти себе від ігрової залежності».

Е-брошура «Азартні ігри – це лише розвага» допоможе розібратися у питаннях небезпеки азартних ігор, загроз ігрової залежності, способів запобігання ігровій залежності, контактів закладів, які надають допомогу особам з ігровою залежністю, та особливостей функціонування Реєстру осіб, яким  обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.