Сьогодні розповідаємо історію кримського татарина Рустема Абільтарова, який був незаконно засуджений до 9 років колонії суворого режиму.

Фото без опису

Життя до затримання

Рустем Сейранович Абільтаров народився 28 вересня 1979 року в місті Бекабад, Ташкентської області, Узбекистану, куди радянський режим депортував його родину у 1944 році.

У 14 років разом із батьками він повернувся до Криму, оселившись у місті Бахчисарай. Там Рустем навчався у місцевій школі до 9 класу, після чого вступив до Бахчисарайського професійного будівельного ліцею за спеціальністю столяр-тесляр. Освоїв також професії електрика, майстра з гіпсокартону та сантехніка. Він працював майстром з оздоблювальних будівельних робіт, допомагаючи багатьом жителям своєї громади.

Захоплювався спортом, займався кікбоксингом і досяг звання майстра спорту, ставши чемпіоном України у ваговій категорії 57 кг.

Що вигадали окупанти

12 травня 2016 року представники окупаційної адміністрації вломилися у будинок Рустема Абільтарова, після чого його було незаконно заарештовано. 

24 грудня 2018 року “суд” міста ростов-на-дону засудив Рустема до 9 років колонії суворого режиму. Апеляція зменшила термін ув’язнення лише на 3 місяці.

Чому Рустема Абільтарова затримали насправді

Рустем був звичайним небайдужим до долі громади мешканцем, його затримання стало частиною систематичних переслідувань кримських татар окупаційною адміністрацією за етнічною ознакою за сфабрикованими звинуваченнями.

Де зараз Рустем Абільтаров

11 липня 2019 року в т.з апеляційному “суді” москви було прийнято рішення про скорочення терміну ув’язнення на 3 місяці.

З того моменту Рустем Абільтаров перебуває у виправній колонії № 1 в селі кочубеївське ставропольського краю рф. 

“Найважчим для мене стало очікування. Поки ми заповнили заяви, потім пройшли медиків. І тільки після нас завели до кімнати у гуртожитку, де ми на нього вже чекали” — дружина Ельзара Абільтарова.

Кримський татарин має хронічні захворювання — пієлонефрит і ревматоїдний артрит, які в умовах колонії лише загострилися. Його дружина повідомляла про значне погіршення його здоров’я за час ув’язнення, зокрема, про фізичну слабкість та хронічні захворювання, які розвинулися в результаті нелюдських умов утримання та відсутності належної медичної допомоги. Особливою складністю постають проблеми з зубами — стоматолог у колонії може виконувати лише видалення зубів, тому Абільтаров практично позбавлений належної стоматологічної допомоги.

“Здебільшого сидять на знеболюючих, звичайно це все несе наслідки — біль у шлунку, печінці. У міру можливості ми надсилаємо потрібні препарати”, — розповідає дружина політв’язня.

***

Матеріали підготовлені в рамках інформаційної кампанії #10роківСпротиву спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Інформаційна кампанія є частиною заходів до Дня спротиву окупації Криму