Головне управління ПФУ в Луганській області повідомляє, що пенсіонерам які проходили ідентифікацію у квітні 2024 року виплату пенсії буде призупинено з листопада поточного року до проходження ними чергової ідентифікації.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи місце постійної реєстрації за паспортом, у яких територія окупована з 2014 року, необхідно проходити ідентифікацію кожні 6 місяців.

Способи проходження ідентифікації:

• особисто, звернувшись до відділення АТ «Ощадбанк» або до сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ https://portal.pfu.gov.ua за допомогою віддаленого КЕП Дія.Підпис (Дія ID) — інструкція додається
  • за допомогою відеоконференцзв'язку;
  • у закордонній дипломатичній установі (для пенсіонерів з числа ВПО, які знаходяться за кордоном).

Також 23 червня 2024 року набрав чинності Закон України від 25.04.2024 № 3674-IX, ним до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” додано статтю 47-1, відповідно до якої виплата пенсії особам, що тимчасово проживають за  межами України та отримали статус біженця здійснюватиметься на поточні рахунки, відкриті в установах банків, розташованих на території України, за умови проходження фізичної ідентифікації до 31 грудня кожного календарного року в порядку, визначеному Кабміном.

Звертаємо увагу, що непроходження ідентифікації призведе до призупинення нарахування пенсійних виплат мешканцям Луганської області.

Аналогічним алгоритмом можуть скористатися і ті пенсіонери, яким у зв’язку з довготривалою неоплатою була призупинена виплата пенсії або інших соціальних гарантій, що сплачуються Пенсійним фондом України.