Євроінтеграція — це процес, під час якого Україна намагається наблизитися до країн Європейського Союзу (ЄС). Вступ України до ЄС підтримує переважна більшість українців, євроінтеграційний процес є відображенням волі українського народу.

Фото без опису

Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, які ведуть до покращення життя українців. Безвізовий режим з Європейським Союзом; сучасні Центри надання адміністративних послуг; державні сервіси, які можна отримати без черг онлайн через додаток Дія; дороги, які будувалися у відповідності до стандартів ЄС – це перші результати євроінтеграції, здійснені за підтримки Євросоюзу до 2022 року.

1. Економічні можливості

Членство в ЄС надає країнам доступ до одного з найбільших світових ринків із понад 450 мільйонами споживачів. Цей доступ важливий для економіки, оскільки:

  • Безмитна торгівля. Євросоюз є головним торговельним партнером України. До війни від торгівлі з ЄС Україна щорічно отримувала десятки млрд євро.  Це означає створення нових робочих місць та підвищення зарплат завдяки експорту нашої продукції до країн ЄС з високою купівельною спроможністю.
  • Інвестиції та фінансова підтримка. Це можливості, які відкриваються для українських підприємців, студентів, виробників завдяки можливості навчатися в Європі та постачати туди свої товари.
  • Захист інтересів малого та середнього бізнесу. Завдяки євроінтеграції українські виробники отримали спрощений доступ на ринок Євросоюзу – один із найбільших ринків світу. Україна вже стала одним із лідерів експорту сільськогосподарської продукції до ЄС.
  • Нові стандарти якості. Це практичні вигоди, які отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами.  Це також безпечна продукція для споживачів, що вироблена за європейськими стандартами.

2. Підтримка реформ

Євроінтеграція – не тільки про торгівлю, але й про світогляд. Нетерпимість до корупції (не тільки не брати, але й не давати хабарів), рівність прав і можливостей жінок та чоловіків, повага один до одного, гідність, одні для всіх закони – це теж життя «за європейськими стандартами». Якісні дороги, безпечні продукти, відповідальна влада є похідними від цього.

ЄС надає підтримку у проведенні структурних реформ — це зміни в ключових сферах управління країною, які наближають її до європейських стандартів:

  • Судова реформа.
  • Боротьба з корупцією.
  • Державне управління.
  • Соціальні та екологічні стандарти.

На основі цих принципів проводяться реформи – не для Євросоюзу, як інституції, а для нас самих. Адже всі ми хочемо жити в комфортній та безпечній країні, вільно подорожувати та навчатися, знати, що в державі діють єдині для всіх закони.

3. Шість базових цінностей Європейського Союзу – Повага до людської гідності, Свобода, Демократія, Рівність, Верховенство права, Повага до прав людини – це світоглядні принципи, які є близькими та зрозумілими кожному українцю. Саме вони об’єднують нас з європейцями більше, ніж закони чи міждержавні угоди.

У країнах ЄС діють жорсткі стандарти в багатьох соціальних сферах: охорона здоров'я, освіта, захист прав людини.

Вільне пересування — це одна з найбільших відчутних переваг євроінтеграції. В країнах Євросоюзу діє безвізовий режим, робота та навчання доступні для всіх громадян ЄС, захист громадян за кордоном.

Ще євроінтеграція – це зміна світогляду. Необхідно щоб з нашого світогляду зникла «радянщина». Щоб основою життя, новим світоглядним стандартом в Україні стали відповідальність, повага один до одного, до права та гідності. Простіше кажучи, якщо ви з повагою ставитеся до оточення, дотримуєтесь правил проживання та пересування, дбаєте про чистоту свого будинку і свого міста, ощадливо ставитеся до ресурсів своєї країни – то ви вже дієте як європеєць.

До 2022 року Україна вже зробила вагомі кроки до ЄС: Угода про асоціацію, безвізовий режим, впроваджувала реформи. Повномасштабна війна, розв’язана росією проти України, має ряд складових і різноспрямованих наслідків. З одного боку, російська збройна інтервенція де-факто прискорила євроінтеграційні процеси в Україні, сприяла проєвропейському об’єднанню нації. Війна призвела до масової українізації та згуртованості суспільства і вкоренила ідею безальтернативності та незворотності руху до ЄС.

Захищаючи східний фланг ЄС і НАТО від збройної російської інтервенції, потерпаючи від колосальних людських і фінансово-економічних втрат, наша країна набула статусу кандидата на вступ до ЄС, продовжує проєвропейські реформи в різних сферах, поглиблює секторальне співробітництво з Брюсселем, виконує на практиці положення Угоди про асоціацію і рекомендації Єврокомісії.

За матеріалами EUкраїна