26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції сталася аварія, що повністю зруйнувала четвертий реактор і спричинила значне забруднення навколишньої території радіоактивними речовинами. Аварія на ЧАЕС стала однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Фото без опису

В той же час Чорнобильська атомна електростанція цікавила не тільки вчених, а й приваблювала туристів зі всього світу. У 2016 році наша землячка Ірина зі Сватового теж побували у чорнобильській зоні відчуження. Своїми враженнями вона поділилася з місцевими журналістами. Дівчина розповіла чому не треба довіряти «сталкерам», чому японські рОботи так і не допомогли під час ліквідації аварії, натомість люди продовжували працювати, отримуючи величезні дози опромінення.

Фото без опису

Ще сватівчанка розповіла про алею суму (чи слави) та пам’ятник «Трубящий ангел», про знамениту радіолокаційну станцію «Дуга», дитячий садок в Копачах та величезних сомів у річці Прип’ять. Але найбільше дівчину вразило покинуте місто Прип’ять та те, як природа поступово знищує колишні плоди людської праці і може бути дуже небезпечною.

Фото без опису

За бажанням повну розповідь Ірини та багато унікальних фотографій можна прочитати на сайті Сватове.City за посиланням https://svatove.city/articles/62369/svativchanka-rozpovila-pro-chornobil-vona-bula-tam-do-nakrittya-chetvertogo-energobloku-scho-bachila

P.S. Чорнобильська атомна електростанція, скорочено ЧАЕС, діяла з 1977 по 2000 рік. На початку 1986 року ЧАЕС була найпотужнішою атомною електростанцією в європейської частини колишнього радянського союзу.

Майже всі працівники станції померли через опромінення. У ліквідації наслідків аварії брали участь приблизно 240 000 людей. Загальна кількість ліквідаторів (включаючи подальші роки) становить близько 600 000.

Щоб зменшити радіаційне забруднення до листопада 1986 року над четвертим енергоблоком збудували ізоляційну споруду «Укриття» (більш відому як «Старий саркофаг»). Новий чорнобильський саркофаг почали споруджувати у 2012 року, а закінчили тільки у 2019-му.

Від початку повномасштабної війни Чорнобильська зона зачинена для звичайних відвідувачів та туристів.  Доступ мають тільки державні та військові делегації, для яких організовують тури, де гіди розповідають як про історію Чорнобиля 1986+, так і про ситуацію 2022-2024 років.