Пріоритетне завдання — це забезпечення дітей тимчасово окупованих територій правом на українську освіту
Начальниця Коломийчиської військової адміністрації Галина Радченко та начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Коломийчиської сільської ради Олександра Маслякова взяли участь у семінарі-практикумі «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» з навчання посадових осіб місцевого самоврядування. Захід відбувся 27 та 28 січня в Києві в рамках проєкту DECIDE.
Спільно з експертами DECIDE учасники заходу опрацювали питання управління стресами у професійній діяльності, налагодження ефективної взаємодії в команді, успішної комунікації з цільовими аудиторіями.
Заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова разом з керівниками громад та освітянами обговорили актуальне питання формування мережі закладів загальної середньої освіти на 2025/2026 навчальний рік і застосування Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні у школах Луганської області.
Як зазначила в. о. директора Департаменту освіти і науки Луганської області Тетяна Поскрякова, збереження шкіл Луганщини, їх кадрового потенціалу, забезпечення права на освіту дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, та підтримка їх зв’язку з Україною є запорукою відновлення системи української освіти після деокупації території.
Захід був організований громадською організацією «Розвиток громадянських компетентностейі в Україні» в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE з метою підтримки освіти Луганщини, сприянню набуття працівниками органів місцевого самоврядування професійного досвіду та професійної компетентності в сфері управління освітою, а також розвитку комунікації з державною владою щодо актуальних проблем у сфері освіти.