Працівники Коломийчиської громади приєдналися до відзначення Дня вишиванки
Сьогодні — 15 травня, українці традиційно одягаються у вишиванки. Працівники Коломийчиської адміністрації теж приєдналися до свята вишиванки, яке покликано зберігати традиції̈ українського національного одягу. Для нас, жителів Коломийчиської громади, вишиванка є справжньою святинею, яка символізує красу, силу, щасливу долю та пам’ять про предків.
За словами начальниці Коломийчиської військової адміністрації Галини Радченко, наші пращури вважали вишиванку не лише святковим одягом, але й оберегом.
— Наша громада, як і кожен інший регіон України, має свої традиційні орнаменти вишивки. Ми живемо на Слобожанській землі, а нашими пращурами були вільні слобідські козаки. Слобожанський орнамент вишивки був досить різноманітним і ніс у собі певну закодовану інформацію, починаючи від символу родючості – дерева, де коріння – знак предків, стовбур – сучасність, верх – вищий, духовний світ, до образу свободи – птаха. Ще у нас частим символом на вишиванках є трикутник, які торкаються вершинами одне до одного та символізують Світ та Антисвіт. До війни виставки вишиванок були у кожному селі Коломийчиської громади, а в школах були музеї з вишиваними рушниками та одягом нашої громади, — розповідає Галина Миколаївна.
День вишиванки – це не лише можливість продемонструвати свою національну гордість, але й зберегти та передати майбутнім поколінням культурне багатство України. Вдягнувши вишиванку, кожен українець стає частиною живої традиції, що поєднує минуле, сучасність і майбутнє.