ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ ТА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Результати монiторингу виконання Плану дiй з виконання резолюцiї Ради Безпеки ООН 1325 «Жiнки, мир, безпека» на перiод до 2025 року в Луганськiй областi у 2024 роцi
12 березня відбулося засiдання Обласної координацiйної ради з питань ciм'ї, ґендерної рівності, демографiчного розвитку, запобiгання домашньому насильству та протидiї торгiвлi людьми», на якому було розглянуто питання «Про презентацiю результатiв монiторингу виконання Плану дiй з виконання резолюцiї Ради Безпеки ООН 1325 «Жiнки, мир, безпека» на перiод до 2025 року в Луганськiй областi у 2024 роцi.
Домашнє насильство щодо дитини: питання та відповіді про те, куди звертатися за допомогою
Домашнє насильство щодо дитини – це неприпустиме явище, яке завдає фізичної, психологічної та емоційної шкоди. Важливо не замовчувати ці випадки та не залишатися байдужими. Знання про те, куди звертатися по допомогу, може врятувати життя дитини та забезпечити їй безпечне майбутнє.
Протидія проблематиці незаконної міграції та торгівлі людьми
Триває робота в рамках слідчо-оперативної групи OTF «Vistula», організованої агенцією EUROPOL з протидії проблематиці незаконної міграції та торгівлі людьми. Протягом 2024 року представниками оперативно-розшукових підрозділів Державної прикордонної служби України в рамках Європейської багатопрофільної платформи проти кримінальних загроз (EMPACT) прийнято участь у 6 робочих зустрічах, організованих агенціями FRONTEX, EUROPOL та INTERPOL, зосереджених на протидію торгівлі людьми.
Вийшов корисний посібник «Насильство ховається у тиші. Не мовчи»
Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.
Декілька порад для боротьби з сучасними формами рабства
2 грудня світ відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства, день, який є нагадуванням про триваючу боротьбу за викорінення сучасних форм рабства. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні цей документ набув чинності 15 лютого 1955 року.
Запобігання та протидія домашньому насильству: Що слід розуміти та робити?
Домашнє населення - це проблема, яка ніколи не втрачає своєї актуальності, навіть у період війни. Стресові умови життя та взаємозалежність партнерів можуть призвести до виникнення домашнього населення. Але що ж таке домашнє насильство, як йому запобігти та протидіяти?
Що означає цей день і чому його було засновано
Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.
Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація в умовах війни
Вимушені переселенці в умовах війни є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, трудову та сексуальну експлуатацію. Ці ситуації можуть проявлятися по-різному та торкнутися кожного.
Небезпека може бути поруч. Перевіряй інформацію! Проконсультуйся!
Вимушені переселенці в умовах війни є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, трудову та сексуальну експлуатацію. Ці ситуації можуть проявлятися по-різному та торкнутися кожного.
Куди звертатися, якщо Ви стали жертвою торгівців людьми
18 жовтня визнано Міжнародним днем боротьби з торгівлею людьми. Цей день служить важливим нагадуванням про поточну глобальну кризу, пов’язану з торгівлею людьми, серйозним порушенням прав людини, від якого страждають мільйони людей у всьому світі. Він спрямований на підвищення обізнаності про тяжке становище жертв і мобілізацію дій для боротьби з цим жахливим злочином. В Україні ця проблема загострилася через війну та соціальну нестабільність.