Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнкародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою або набутою в результаті травм, інфекцій тощо.

Міжнародний день людей із  обмеженими фізичними можливостями покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити повноцінним життям, бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

Відзначаючи Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, прогресивне людство засвідчує цим, що для таких людей мають бути створені умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства. Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму з-за проблем зі здоров`ям. Також це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня та активної інтеграції у суспільне життя.

Бажаємо людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність свої плани та задуми!

Матеріал підготувала Неля Гайдидей,

начальниця відділу з питань забезпечення соціальних та публічних послуг Коломийчиської СВА