Начальниця Коломийчиської військової адміністрації Галина Радченко бере участь у дводенному засіданні Секції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій Асоціації міст України «Перемагаємо спільними зусиллями», яке проходить 12-13 березня у Києві.

У засіданні взяли участь голова АМУ Володимир Кличко, голови громад України та начальники військових адміністрацій. Спікером форуму виступив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

У перший день розглядалися нагальні проблеми мешканців деокупованих та тимчасово окупованих громад, підготовку до відновлення територій та ознайомлення з досвідом «ЯМаріуполь».

Обговорили питання:

• підтримка внутрішньо переміщених осіб;
  • забезпечення мешканців тимчасово окупованих та деокупованих громад житлом, компенсація оренди та вартості зруйнованого житла;
  • фінансування закладів охорони здоров’я;
  • фінансування закладів освіти;
  • підготовка до відновлення територій;
  • презентація кращих практик громад у військовий час.

За результатами роботи були прийняті пропозиції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, де пропонувалося:

• розробити та затвердити документи стратегічного планування до 2027 року;
  • забезпечити державне співфінансування для виконання завдань, передбачених документами стратегічного планування;
  • збільшити субвенції з державного бюджету для місцевих бюджетів на розробку містобудівної документації, на розвиток освіти та медицини, на облаштування укриттів;
  • внести зміни до Порядку надання компенсації для відновлення окремих територій з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення»;
  • внести зміни до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків російської агресії.

Під час роботи учасники форуму ознайомились з досвідом роботи київського центру підтримки «ЯМаріуполь».