Під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну в 2022 році російська федерація примусово переселила тисячі українських дітей на підконтрольні їй території, надала їм російське громадянство, примусово усиновила їх у російські сім'ї та створила перешкоди для возз'єднання дітей з рідними і проживання на батьківщині.

Фото без опису

Оцінки кількості українських дітей, депортованих до росії, коливаються від 19592 до 307 000 без будь-яких познак, коли вони зможуть повернутися до своїх рідних міст.

Українські діти були викрадені російською державою після того, як їхніх батьків заарештувала російська окупаційна влада чи вбили під час вторгнення, або після розлучення з батьками в зоні активних бойових дій. Дітей також викрадають з українських державних установ на окупованих територіях та через дитячі «літні табори» на російській території.

Викрадені діти були піддані русифікації. Виховання дітей війни в чужій нації та культурі може становити акт геноциду, якщо має на меті стерти їхню національну ідентичність.

ООН заявила, що ці депортації є воєнними злочинами, що звинувачення є «достовірними» і що російські сили відправляли українських дітей до росії на усиновлення в межах масштабної програми.

Якщо вашу дитину або дитину під вашою опікою депортували до росії чи примусово перемістили на тимчасово окуповану територію України або ви стали свідком цих незаконних дій — не панікуйте та виконуйте рекомендації, представлені в інфографіці.

Фото без опису

Фото без опису