14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
День ліквідатора аварії на ЧАЕС – це нагадування про героїчну працю людей, які в нелюдських умовах зупинили радіоактивне забруднення та за шість місяців потому збудували укриття й змогли повернути атомну електростанцію до робочого стану.
Один з численних уроків Чорнобилю полягає в тому, щоб твердо знати, як діяти в подібних екстремальних ситуаціях. Очільникам країни треба вміти говорити з людьми не лише у свята, а й у часи випробувань. Людські жертви в цій катастрофі відбулися головним чином тому, що люди були не обізнані та не мали потрібного захисту.
Ліквідаторів аварії на ЧАЕС не треба довго шукати — вони живуть поруч з нами. Серед них багато таких, що отримали інвалідність та потребують підтримки й допомоги. За можливості варто допомагати людям, які ціною власного здоров’я захистили від розповсюдження радіоактивного забруднення не тільки власну країну, а й фактично увесь світ.
День ліквідатора нагадує всім, що пошана й пам’ять важливі не лише для героїв цього дня, але й для нашого спільного майбутнього. Для того, щоб подібне лихо більше ніколи не повторювалося, відповідальні особи мають бути компетентними, а громадяни — поінформованими.
Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність, а також схиляємо голови, пам’ятаючи про померлих.