ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ ТА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Вийшов корисний посібник «Насильство ховається у тиші. Не мовчи»
Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.
Декілька порад для боротьби з сучасними формами рабства
2 грудня світ відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства, день, який є нагадуванням про триваючу боротьбу за викорінення сучасних форм рабства. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні цей документ набув чинності 15 лютого 1955 року.
Запобігання та протидія домашньому насильству: Що слід розуміти та робити?
Домашнє населення - це проблема, яка ніколи не втрачає своєї актуальності, навіть у період війни. Стресові умови життя та взаємозалежність партнерів можуть призвести до виникнення домашнього населення. Але що ж таке домашнє насильство, як йому запобігти та протидіяти?
Що означає цей день і чому його було засновано
Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.
Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація в умовах війни
Вимушені переселенці в умовах війни є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, трудову та сексуальну експлуатацію. Ці ситуації можуть проявлятися по-різному та торкнутися кожного.
Небезпека може бути поруч. Перевіряй інформацію! Проконсультуйся!
Вимушені переселенці в умовах війни є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, трудову та сексуальну експлуатацію. Ці ситуації можуть проявлятися по-різному та торкнутися кожного.
Куди звертатися, якщо Ви стали жертвою торгівців людьми
18 жовтня визнано Міжнародним днем боротьби з торгівлею людьми. Цей день служить важливим нагадуванням про поточну глобальну кризу, пов’язану з торгівлею людьми, серйозним порушенням прав людини, від якого страждають мільйони людей у всьому світі. Він спрямований на підвищення обізнаності про тяжке становище жертв і мобілізацію дій для боротьби з цим жахливим злочином. В Україні ця проблема загострилася через війну та соціальну нестабільність.
Бережіть себе та своїх рідних від сексуального рабства
На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу.