День пам’яті трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті трагедії Бабиного Яру. Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

До Дня захисників та захисниць України: Як гартувалося українська нація – спадок поколінь

1 жовтня всі українці відзначатимуть День захисників і захисниць України, адже жінки теж беруть участь у бойових діях. Війна формує та гартує українську націю. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу та незалежність, національну гідність. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. Тому у війську з’явилися назви легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір “мазепинка”, нарукавний тризуб. Гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.

1 жовтня о 9-й ранку в Україні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок російської агресії

Щороку у жовтні українці вшановують захисників України, які вже дев'ятий рік дають відсіч російській агресії. У воєнний час це безсумнівно найважливіше державне, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність.

Державні, церковні та неофіційні свята в Україні у 2023-2024 роках

З 1 вересня 2023 року Україна перейшла на святкування державних, церковних та неофіційних свят за новоюліанським календарем (на 13 днів раніше). Ухвалила це рішення Православна церква України на архієрейському соборі в Києві.

Як онлайн отримати дублікати свідоцтв та витягів із ДРАЦС через Дію

Громадяни мають можливість отримати дублікати документів, у тому числі – свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. І все це можна замовити усього за кілька кліків, не виходячи з дому.

Назавжди в пам’яті людській та в строю з побратимами

Вчора виповнилося дев’ять днів як, захищаючи Україну, загинув наш земляк, уродженець села Райгородка, лейтенант Микола Доценко. Хлопця поховали з почестями в місті Остер, що на Чернігівщині, де він служив та проживав до війни. Проводжали його і представники Коломийчиської громади.

Український уряд ухвалив Стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року

Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та операційний план з реалізації стратегії до 2025 року. Документ розроблений з метою забезпечення планомірного та неухильного зменшення розриву в оплаті праці жінок та чоловіків за працю рівної цінності.